Σεμινάριο Παροχής Πρώτων Βοηθειών σε μαθητές του σχολείου μας

Ο Διευθυντής, ο σύλλογος διδασκόντων, οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του σχολείου μας, θα θέλαμε να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας για την πρόσφατη επίσκεψή σας στο Γυμνάσιο Γαστούνης, την Τρίτη 21-2-2023.Θεωρούμε πως το πρόγραμμα Αγωγής Υγείας και οι δράσεις που το συνοδεύουν αποτελεί ένα χρήσιμο εφόδιο – μια πρόσθετη γνώση, αναγκαία για όλους μας. Ο εκπαιδευτής (Αλεξανδρόπουλος Αριστογείτων), μέσα από μια εξαιρετική - βιωματική δραστηριότητα, παρουσίασε αναλυτικά και εμπεριστατωμένα τους βασικούς άξονες του προγράμματος, απάντησε με μεγάλη προθυμία σε όλες τις απορίες-ερωτήσεις των μαθητών μας και είναι βέβαιο πως όλοι μας αποκτήσαμε πολύτιμες γνώσεις, χρήσιμες τόσο στην απλή καθημερινότητά μας, όσο και στην αλληλεπίδραση με τους συνανθρώπους μας.