Επιτυχίες μαθητριών μας στο στίβο

Μαθήτριες του σχολείου μας έχουν πετύχει μεγάλες επιτυχίες στο στίβο τη φετινή σχολική χρονιά 2023-2024.

Συμμετείχαν στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου Κ14 Δυτικής Ελλάδας (Ηλεία, Αχαΐα, Αιτωλοακαρνανία, Κεφαλονιά, Ζάκυνθος) που πραγματοποιήθηκε στο Παμπελοπονησιακό
Στάδιο στην Πάτρα στις 1 Οκτωβρίου 2023 .

Συγκεκριμένα:
Η μαθήτρια της Β΄ τάξης Κατσαρίδη Ελένη Θεοδώρα κατέλαβε τη 2 η θέση στο μήκος κοριτσιών.
Η μαθήτρια της Α ΄τάξης Μανουρά Χαρίκλεια κατέλαβε τη 1 η θέση στο δρόμο 150 μ. κοριτσιών.
Η μαθήτρια της Α΄τάξης Κλάδη Αναστασία κατέλαβε τη 1 η θέση στη σφαίρα κοριτσιών. Επίσης η μαθήτρια Κλάδη Αναστασία συμμετείχε στην Ημερίδα Κλειστού Στίβου Κ12-Κ14 στην Πάτρα στις 28 Ιανουαρίου 2024 και κατέλαβε τη 1 η θέση στη σφαίρα κοριτσιών.
Αξιοσημείωτο είναι ότι και οι τρείς μαθήτριες έχουν διακριθεί σε αγώνες στίβου κατά τις προηγούμενες σχολικές χρονιές.
Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας για την συμμετοχή τους αλλά και για την πολύ καλή αγωνιστική τους παρουσία καθώς και στις οικογένειές τους, που τις στηρίζουν.
Ευχόμαστε υγεία, δύναμη και καλή συνέχεια στους επόμενους αγώνες.
Κορίτσια, να μας κάνετε πάντα περήφανους.