Χορός Γ' Γυμνασίου

Tο  Σάββατο  17/ 2/ 2024  πραγματοποιήθηκε  με  μεγάλη επιτυχία  και συμμετοχή  στην αίθουσα  του κοσμικού κέντρου ΄΄Ζυγός΄΄,  ο χορός των μαθητών/μαθητριών της Γ΄ Γυμνασίου, που συμμετέχουν στο περιβαλλοντικό πρόγραμμα.

Στον  χορό παραβρέθηκαν, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ Γυμνασίου,   οι οποίοι είχαν αναλάβει την διαδικασία  της εξυπηρέτησης των καλεσμένων, γονείς και φίλοι των μαθητών, η Διευθύντρια του σχολείου και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας που  διαμένουν στην περιοχή.
Για την πραγματοποίηση του χορού βοήθησαν  ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων και οι γονείς των παιδιών με  πολύ προσωπική εργασία για την προετοιμασία  των  ορεκτικών και  γλυκών. Οικονομική  βοήθεια  στους μαθητές  πρόσφεραν  οι επαγγελματίες της περιοχής και ιδιώτες. Στους παρευρισκόμενους μοιράστηκαν αρκετά δώρα μετά από διαδικασία λαχειοφόρου αγοράς.