30 χρόνια Erasmus - Εκδηλώσεις

Στις 16 Οκτωβρίου πραγματοποιήσαμε την εκδήλωση εορτασμού Erasmus στο σχολείο μας. Μαθητές και εκπαιδευτικοί που συμμετέχουν στο πρόγραμμα με τίτλο "Ο ήρωάς μου, ο ήρωάς σου, ο ήρωάς μας" τραγούδησαν το τραγούδι γενεθλίων για το Erasmus, ζωγράφισαν και έλαβαν μέρος σε ορισμένες δραστηριότητες-παιχνίδια που σχετίζονται με το πνεύμα του Erasmus.

Ένα από παιχνίδια  ήταν να ανανεώσουμε τις γνώσεις μας για τις χώρες Erasmus, τους γείτονες και τους φίλους μας.

Έτσι, κάθε μαθητής έπρεπε να σπάσει ένα μπαλόνι που είχε μια υπενθύμιση γραμμένη μέσα και στη συνέχεια να προσπαθήσει να βρει χώρες και πρωτεύουσες στον χάρτη Erasmus. Φυσικά όλοι το εκτέλεσαν σωστά! Μετά από αυτό οι μαθητές έπρεπε να μοιραστούν τις ιδέες τους και σε ομάδες να σχεδιάσουν το λογότυπο του σχολείου μας. Θα ψηφίσουμε για τον νικητή!

Ήταν μια ωραία εμπειρία και όλοι ανυπομονούμε για την επόμενη.

england