3η Συνάντηση Erasmus+ "My Hero, Your Hero, Our Heroes" στη Γαλλία

Στο Saint Lo της Γαλλίας πραγματοποιήθηκε η 3η συνάντηση του προγράμματος Erasmus+ "My Hero, your Hero, Our Heroes" στο οποίο συμμετέχουμε. Την εβδομάδα  23 - 29 Σεπτεμβρίου ταξιδέψαμε στη Γαλλία και συναντηθήκαμε με μαθητές και καθηγητές από Γαλλία, Ουγγαρία, Ιταλία και Ρουμανία.

Συμμετείχαν οι μαθητές  της Γ΄ τάξης Γιαννακοπούλου Αναστασία, Κυρίτσης Χρήστος και Μέγαρης Γεράσιμος και οι εκπαιδευτικοί κ. Όλγα Γιάντσιου καθηγήτρια-υπεύθυνη συντονίστρια του προγράμματος και ο κ. Κουσινιώρης Γεώργιος Διευθυντής του σχολείου.

Μαθητές και καθηγητές επισκέφτηκαν και γνώρισαν το Saint Lo, αξιοθέατα, μουσεία της περιοχής καθώς και τόπους που είχαν άμεση σχέση με το θέμα του προγράμματος. Επέστρεψαν με τις καλύτερες εντυπώσεις και όμορφες αναμνήσεις.