Περί του Ιστοτόπου

Η δημιουργία και η λειτουργία του δικτυακού τόπου του Γυμνασίου Γαστούνης έχει σκοπό κυρίως να αποτελέσει μέσο επικοινωνίας και ενημέρωσης μεταξύ των εκπαιδευτικών, γονέων και των μαθητών του σχολείου.

Ειδικότερα, επιδιώκεται η ενημέρωση για θέματα του σχολείου, η προβολή παλαιών και νέων δραστηριοτήτων μαθητών και εκπαιδευτικών και η ενεργοποίηση των μαθητών - μαθητριών στην αξιοποίηση της τεχνολογίας.

showcase

Ο ιστότοπος σχεδιάστηκε και κατασκευάστηκε με το Ελεύθερο και Ανοικτού Κώδικα (ΕΛΛΑΚ) Σύστημα Διαχείρισης Περιεχομένου Joomla! από τον Αλέξανδρο Μπόκο, εκπαιδευτικό ΠΕ19 Πληροφορικής και συντηρείται και ενημερώνεται από το προσωπικό του σχολείου. Φιλοξενείται στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Παρατηρήσεις και επισημάνσεις ευπρόσδεκτες στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..